přidáno: 18. 2. 2013 12:49, autor: Basket Benešov
ČEZ Basketbal Nymburk "B" - BC Benešov "B" 46 : 72

Čtvrtiny : 11:13,14:18,13:18,8:23 Trojky : 0/1 TH : 14/8 - 24/17 Fauly : 18/22

Body : Mašková V. 21,Mazurová L. 21,Kotová P. 12,Landová J. 7,Balatová E. 5,Votrubová K.,Maršíčková K. a Mazurová Mich. po 2

Před měsíční pauzou se jele benešovská rezerva představit v sobotním podvečeru na palubovku Nymburka a v neděli dopoledne zajížděla do Poděbrad aby zde sehrála další utkání krajského přeboru.Byly to souboje rezerv druholigových celků.

Na nymburské palubovce hájily Benešovské basketbalistky svou dosavadní neporazitelnost v soutěži.Ovšem domácí jim to nechtěli ani trochu usnadnit a tak se od první minuty hrál celkem vyrovnaný souboj. Domácí na rozdíl od hostů do něj nastoupily s druholigovými posilami.Díky tomu byl zápas až do 28.minuty vyrovnaný a domácí hráčky si stále dělaly zálusk na překvapení.Ve 28.minutě byl stav utkání 42:34 pro hostující hráčky.Do konce této čtvrtiny hosté svůj náskok ještě mírně navýšily až na rozdíl jedenácti bodů a tak mohli do poslední části utkání nastupovat s větším klidem.A také tomu tak bylo a v prvních třech minutách vzaly domácím veškeré naděje a šňůrou 8:0 zvýšily rozdíl ve skóre až na 19-náct bodů a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto.Ve zbývajícím čase si již jen hostující hráčky od Konopiště s chutí zastřílely a navýšily tak celkový účet utkaní až na rozdíl šestadvaceti bodů (46:72).

Hodnocení trenéra J.Mazura: Do zápasu jsme nastupovali pouze s osmi hráčkami a bez posil z áčka.Ale holky se s tím vyrovnaly víc než dobře.Zvláště výkon Veroniky Maškové byl excelentní a plně nahradila nejlepší střelkyni týmu Martinu Mazurovou. A musím říct, že i já mám z jejich posledních výkonů velkou radost. Ale i všechny ostatní holky podaly velmi dobrý výkon a zaslouženě vyhrály i proti posílenému domácímu celku.Jen věřím,že jim to vydrží i do zítřka, kdy zajíždíme na palubovku nebezpečných a pro nás nepříjemných Poděbrad.

Basket Poděbrady "B" - BC Benešov "B" 51 : 52

Čtvrtiny : 15:13,13:20,11:9,12:10 Trojky : 2/2 TH : 22/11 - 14/5 Fauly : 16/22
Body : Mazurová L. 20,Mašková V. 16,Mazurová Mich. 8,Landová J. 6,Maršíčková K. 2

V půl desáté ráno bylo rozehráno další utkání soutěže a to mezi rezervami Poděbrad a Benešova.Od první minuty to byla
přetahovaná o každý bod a koš.Vstup do utkání měly lepší hostující hráčky,ale domácí měly velkou motivaci uspět. A tak byl boj na palubovce velmi vyrovnaný až do konce první čtvrtiny (15:13).Do druhé desetiminutovky přece jen hosté nastoupili s tím,že utkání rozhodnou a v sedmé minutě to tak i vypadalo.To svítilo na ukazateli skóre 31:20 pro
benešovskou rezervu.Ovšem stačily dvě tři chyby a domácí nemilosrdně trestaly a do konce této čtvrtiny se k hostům
přiblížily na dostřel. A tak v půli bylo skŕe 33:28 pro hosty.I v dalších dvou čtvrtinách pokračoval vyrovnaný a neúprosný souboj.

Ve 36.minutě se domácí dokonce ujaly vedení 48:46.A začalo drama až do poslední sekundy.Za hosty Mazurová Míša vrátila trojkou vedení na stranu Benešova.Následovaly ovšem čtyři trestné hody domácích kteří se ujali vedení 50:49.V poslední minutě Verča Mašková opět vrátila nejtěsnější vedení na stranu Benešova.Dvacet vteřin před koncem ovšem střílely domácí dva trestné hody.Proměnily jen jeden a stav tak byl 51:51.Do konce zbývalo 15 vteřin když i hosté měli výhodu trestných hodů. Eliška Balatová však nedala ani jeden a zdálo se být rozhodnuto. Opak však byl pravdou neboť právě Eliška Balatová zabojovala a získala míč.Následně byla 5 vteřin před koncem faulována Verča Mašková a jedním proměněným trestným hodem zajistila osmnáctou výhru hráčkám od Konopiště.

Hodnocení trenéra J.Mazura: Věděl jsem že nás dnes čeká velmi těžké utkání.Jednak proto,že domácí nastoupily posílené o pendly, a taky proto,že nám prostě soupeř z Poděbrad nesedí. A to se také potvrdilo. Domácí měly velkou motivaci nás porazit. Za tím je táhla jejich nejlepší hráčka Šafránková, která podala velmi dobrý výkon.Já musím všechny holky velmi pochválit, že to tady odjezdily na doraz a že velmi dobře zvládly po taktické stránce závěr zápasu.Ovšem chci dnes vyzdvihnout výkon dvou hráček.

U Verči Maškové se budu asi již opakovat,ale opět podala výborný výkon a druhou hráčkou je Lída Mazurová,která ve dvou dnech odehrála bez 4 minut celá utkání a za předvedený výkon jí jako nejstarší hráčce patří velké poděkování.To však patří i všem holkám a já jsem na ně velmi pyšný.

Autor: Jiří Mazur