Poslední zápasy základní části

přidáno: 8. 4. 2013 23:21, autor: Basket Benešov
V prvním dubnovém víkendu zakončila svou pouť v krajském přeboru rezerva benešovských žen.

Představila se na domácí palubovce proti celkům ze Slaného a z Dobřichovic. Jediným cílem benešovské rezervy bylo udržet svou dosavadní neporazitelnost a vyhrát přebor bez porážky.

BC Benešov B - BC Slaný 62 : 31

Čtvrtiny : 11:4,20:9,17:5,14:13 Trojky : 1/2 TH : 16/9 - 6/2 Fauly : 10/13

Body : Mazurová Mar. 23,Mašková V. a Mazurová L. po 8,Maršíčková K. a
Kotová P. po7,Votrubová K, Vosátková L.,Balatová E. a Mašková K. po 2,Landová J. 1

V sobotním odpoledni své předposlední utkání přeboru zahájila benešovská rezerva proti celku ze Slaného. Očekával se vyrovnaný souboj a to i s ohledem na utkání v první polovině soutěže, kdy benešačky zvítězily v dramatickém závěru o jediný koš. V první čtvrtině se tyto předpoklady potvrdily. Ale také z toho důvodu, že domácí hráčky opět neproměnily několik vyložených příležitostí a nefungoval rychlý protiútok. Od druhé části se již hra domácích zlepšila a na palubovce to bylo hned znát. Soupeři v této desetiminutovce nastříleli dvacet bodů a do své obroučky
povolily bodů pouze devět.Ve třetí čtvrtině domácí děvčata o svém již 21 vítězství definitivně rozhodla, když tuto část vyhrály 17:5 a tím se vlastně poslední část jen dohrávala.V té již domácí ztratily koncentraci, a tak co do
výsledku to byla nejvyrovnanější část zápasu. I tak celkové skóre vyznělo jasně pro Benešovské hráčky a to 62:31.

Zhodnocení trenéra J.Mazura: K dalšímu zápasu jsme nastoupili opět po dlouhé pauze tentokrát zaviněné velikonocemi.A v první čtvrtce to bylo znát a soupeř s námi držel krok.Nutno však říci že hlavně díky tomu,že jsme
nedávali jasné body.Od druhé části jsme se přece jen zvedli a soupeře začali přehrávata do konce třetí čtvrtiny bylo o osudu rozhodnuto.I přes jasné vítězství jsme s některými činnostmi nespokojen.Hlavně s řešením přesilových
situací a potom s poslední čtvrtinou kdy jsme již ztratili koncentraci.

BC Benešov B - Sokol Dobřichovice 75 : 42

Čtvrtiny : 11:8,15:11,22:15,27:8 Trojkjy : 2/0 TH : 25/15 - 20/8 Fauly : 19/24

Body : Vosátková L. 19,Mazurová L. 18,Mazurová Mar. 10,Mašková V. 9,
Landová J. 7,Votrubová K. 6, Maršíčková K. 4,Balatová E. 2

K poslednímu utkání do Benešova přicestovaly hráčky z Dobřichovic.V prvních dvou čtvrtinách utkání bylo zcela vyrovnané.Ale opět hlavně díky tomu,že domácí hráčky neproměňovaly jasné pozice a nedávaly
jednoduché koše.Tím soupeře stále udržovaly ve hře. Od třetí části se přece jen výkon ten střelecký u domácích zvedl o sto procent a soupeři pomalu ale jistě začaly ujíždět.V poslední čtvrtině již to ze strany domácích byl ten
výkon na který byly zvyklé po celou letošní sezónu. V této části povolily hostům jen osm bodů a samy zatížily jejich konto body sedmadvaceti. A tak nakonec zápas dopadl zcela jasně ve prospěch benešovské rezervy 75:42.

Zhodnocení trenéra J.Mazura: V první řadě chci holkám pogratulovat k tomu, že přebor zvládly bez ztráty kytičky.Co se týče dnešního utkání tak bylo díky tomu že jsme opět nedávali jasné koše celkem vyrovnané až do 25. minuty.Potom jsme přece jen zabrali a v poslední čtvrtce soupeře docvakli a nakonec vyhráli víc jak 30-ti bodovým rozdílem.Dnes bych rád vyzdvihnul výkon Lucky Vosátkové,která odehrála výborné utkání a navrch k tomu ještě přidala neomylnou střelbu.Pro nás tímto přebor skončil a teď se budeme připravovat na barážová utkání o druhou ligu.Ty začínají o víkendu 27. a 28.
dubna a tímto zveme všechny naše fandy aby nás přišly podpořit.

Autor: J. Mazur