přidáno: 27. 10. 2012 1:24, autor: Basket Benešov

Trojky : 2/3
TH : 7/5 - 8/3
Fauly : 10/11

Body : Mazurová L. 18,Mazurová Mich. 16,Mazurová Mar. 15,Remešová K. 14,Maršíčková K. 10,Balatová E. 6,Kotová P. a Landová J. po 4

V sobotu od 16.hodin bylo rozehráno utkání mezi domácím družstvem Benešova a hosty z Teplic.Od první minuty byla režie utkání v rukou domácích hráček.Ty, i když byly oslabeny o sestry Maškovy, nenechaly od začátku nikoho na pochybách, kdo v tomto utkání zvítězí.V prvních deseti minutách kdy hostující hráčky ještě stíhaly s domácími běhat nebyl rozdíl tak velký a tak ani skóre nebylo z pohledu hostí nijak hrozivé ( 15:4).Od druhé části hry se však již naplno projevila převaha domácích basketbalistek a v poločase byl již stav hrozivý pro hosty (43:7).Utkání mělo stejný ráz i ve zbývajících dvou hracích obdobích a rozdíl ve skóre se stále navyšoval až na konečný rozdíl pětašedesáti bodů ( 87:22).

Pohled trenéra J.Mazura: Od začátku utkání jsme drželi taktovku ve svých rukou a holky si ten zápas užívaly.Jsem za to rád že se v zápase podělily o minuty všechny holky.Bylo to velmi dobré tréninkové utkání kde jsme si mohli vyzkoušet různé varianty útoku i obrany.Vyzvednul bych výkon Katky Votrubové,která ač nedala ani bod tak se na výsledku podílela velmi dobrými asistencemi.A taky výkon nejstarších hráček z kádru Péti Kotové a Lídy Mazurové, které dokázaly zakončovat rychlé protiútoky.Jen si přeji aby nám pohoda vydržela i do dalšího utkání,které bude nepoměrně těžší.

BC Benešov B - BK Louny 59 : 35

Čtvrtiny : 16:13,15:17,12:4,16:2
Trojky : 2/4
TH :3/3 - 9/5
Fauly : 10/12

Body : Mazurová L. 14,Mazurová Mar. 11,Mazurová Mich. 10,Balatová E. a Vosátková L. po 6,Landová J. a Koníčková T. po 4,Maršíčková K. a Votrubová K. po 2

V neděli se na palubovce v Benešově představil dosud vedoucí tým soutěže a to BK Louny.A jak se dalo předpokládat tak to bylo utkání které se sobotním nemělo nic společného.Hráčky Loun od začátku prvního hracího období byly domácím velmi vyrovnaným soupeřem.A tak nebylo divu,že ani jedno z mužstev si nevypracovalo vetší bodový odstup.První body sice zaznamenala domácí Lucka Vosátková ale hosté poté kontrovali svými pěti body(5.min.5:2).Následující minuty zase patřily domácím (5 až 8 min. 7:0).A tak to bylo až do konce první čtvrtky kterou domácí vyhráli rozdílem tří bodů(16:13).Ve druhém hracím období pokračoval úporný souboj o každý bod a stále se nedařilo ani jednomu z mužstev bodově odskočit.Až ke konci této části hry si domácí vypracovaly sedmi bodový odstup(9.min. 31:24).Ale v poslední minutě jej svými vlastními chybami ztratily.A tak poločasový stav byl 31:29 pro domácí.Až do páté minuty třetí části to byl boj a hlavně nepadaly žádné koše a tak se nikdo nedivil že tento úsek skončil 2:2.Od páté minuty ale na palubovce začalo vládnout jen mužstvo domácích.Hosté postupně odcházeli fyzicky a to domácí dokázali využít.Tuto pasáž hry vyhrály 10:2 a odskočily tak na rozdíl desíti bodů.Poslední čtvrtina byla již zcela v režii benešovské rezervy a díky tomu si připsala třetí výhru v soutěži.

Pohled trenéra J.Mazura: Dnes to byl úplně jiný zápas než v sobotu.Louny se v prvním poločase předvedly ve velmi dobrém světle a zle nás proháněly.Je pravdou,že z naší strany to v první půli nebylo optimální.Chyběl nám větší důraz v obraně a i v útoku jsme byli méně aktivní.Celkově v první půli jsme měli horší pohyb.A když už jsme odskočili tak jsme soupeře vlastními chybami vrátily do zápasu.Od třetí čtvrtky jsme o sto procent zlepšili všechny činnosti až na střelbu.Ta se dostavila asi tak od 25 minuty a poté jsme již dovedli utkání do vítězného konce.Nutno ovšem říci,že ikdyž výsledek vypadá jasně tak mužstvo Loun bylo velmi těžký soupeř a budou prohánět každého.

Autor: Jiří Mazur