Ženy B nadále suveréní!!!

přidáno: 28. 11. 2012 1:30, autor: Basket Benešov
Po měsíční pauze způsobené odhlášením týmů Lovosic a Litoměřic se rezerva benešovských žen představila
domácím divákům v utkáních s týmy z Mladé Boleslavi.V sobotu hostily béčko a v neděli se utkali v souboji o
první místo v soutěži s áčkem Mladé Boleslavi.

BC Benešov B - AŠ Mladá boleslav B 83 : 17

Čtvrtiny : 26:0,20:1,11:5,24:11 Trojky : 0/1 TH : 14/10 - 4/2 Fauly : 7/12

Body : Mazurová MIch. 19,Mazurová L. 16,Mazurová Mar. 14,Vosátková L. a Maršíčková K. po 8,Landová J. 6,Mašková V. 5, Balatová E. 4,Votrubová K. 2

V sobotním podvečeru se na benešovské palubovce potkala družstva Benešova B a Mladé Boleslavi B.Od začátku uchopily režii utkání do vlastních rukou domácí basketbalistky a již v první čtvrtině rozhodly o osudu utkání.Hostující hráčky,ač se snažily,tak nedokázaly být domácím vážnějším soupeřem.Domácí hráčky si již po první čtvrtině zajistily velmi pohodlné vedení.Navíc nedovolily hostím ani bod a tak byl stav po první části hry 26:0.V druhé desetiminutovce byl obrázek stejný. Jen hosté zaznamenaly jediný bod první půle a tak v poločase byl stav 46:1.Ve třetí čtvrtině domácí znatelně polevily a svému soupeři nadělily "pouze" jedenáct bodů.V poslední části se utkání vrátilo do vyjetých kolejí a tak domácí v tréninkovém tempu dokráčely k osmé výhře v řadě a to 83:17.

Hodnocení utkání trenéra J.Mazura : Zápas byl od první munuty jasně v naší režii a holky si v poklidu zahrály.Po dlouhé pauze to byl velmi příjemný soupeř na rozehrání.Jen ve třetí části jsme trochu vypadli z role.Ale na druhou stranu se holkám nedivím,neboť není jednoduché udržet v takovém zápase koncentraci po celou dobu.Jen mne mrzí ta strašná spousta neproměněných vyložených možností.

BC Benešov B - AŠ Mladá Boleslav A 62 : 30

Čtvrtiny : 10:7,16:11,21:6,15:6 Trojky : 2/1 TH : 18/14 - 4/3 Fauly : 14/14

Body : Mazurová Mar. 22,Mazurová L. 11,Mašková V.,Vosátková L.,Mazurová Mich. po 7,Maršíčková K. 4,Landová J. a
Balatová E. po2

V nedělním dopoledni se v benešovské hale utkala dosud dvě nejlepší družstva soutěže podle postavení v tabulce.A to domácí rezerva a Mladoboleslavské áčko.Obecně se čekal celkem vyrovnaný souboj.A to také v první a částečně i ve druhé čtvrtině byl. Hostující hráčky na začátku první části působily klidnějším dojmem a také se ujali vedení.Domácím děvčatům chvíli trvalo, než se dostala do tempa.Od páté minuty této části se však dostaly domácí hráčky do vedení a to si již nenechaly vzít.I tak však první čtvrtina skončila minimálním rozdílem 10:7.I ve druhé části hry byl vývoj utkání celkem vyrovnaný a domácím se nepodařilo do poločasu nijak zvlášť soupeři odskočit.V půli byl tak rozdíl pouhých osmi bodů 26:18.Do třetí desetiminutovky však domácí rezerva vlétla jako uragán a sebrala mladoboleslavským vítr z plachet.V prvních pěti minutách tohoto hracího období soupeři šňůrou 13:0 odskočila ve skóre a rozhodla tak o celkovém vývoji zbytku utkání.25 minuta 39:18.Domácí až do poslední minuty systematicky navyšovaly rozdíl a tak na konci slavili výhru o třicet dva bodů 62:30.Udržely si tak i v přímém souboji o vedení v soutěži svou neporazitelnost.

Hodnocení utkání trenéra J.Mazura : Čekalo nás dnes jednoznačně o mnoho těžší utkání než včera.A to se také v první půli bezezbytku potvrdilo.Chvilku nám trvalo,než jsme se do zápasu doastali.Od páté minuty jsme šli do vedení a to jsme již nepustili.Ale i tak soupeř kousal a v půli nebylo nic jasné.Ovšem nástup do druhé půle a zvláště prvních pět minut třetí čtvrtky patřily jednoznačně nám a tam jsme rozhodli o tom,kdo dnes vyhraje.Holkám gratuluji a chválím za předvedenou hru.Do konce roku nás čekají ještě dvě utkání a to v Dobřichovicích a ve Slaném a já věřím že je zvládneme se ctí budeme mít hezké vánoce.