přidáno: 28. 10. 2012 14:57, autor: Basket Benešov
BC Benešov B - Basket Poděbrady B 70 : 51
Čtvrtiny : 20:17,16:10,19:9,15:15 Trojky : 1/0 TH : 25/17 - 28/12 Fauly : 26/25

Body : Mazurová Mar. 20,Mazurová L. 10,Mašková V. 9,Mazurová Mich. 7,Koníčková T. a
Vosátková L. 5,Mašková K. Landová J. 4,Maršíčková K. 3,Votrubová K. 2,Balatová E. 1

V sobotu dvacet minut po patnácté hodině díky pozdnímu příjezdu soupeře začalo utkání rezerv domácích
benešovských hráček se soupeřem z Poděbrad.Vstup do utkání vyšel domácím na jedničku a rychle se
ujaly vedení 8:0.Až do šesté minuty si udržovaly desetibodové vedení(16:6).Další tři minuty však patřily
Poděbradům a šňůrou 9:0 se na domácí dotáhly.To předznamenalo vyrovnané utkání téměř až do konce.
Ve druhé části si domácí lehce zlepšenou hrou přece jen vybudovali malý náskok a ten si snažili udržet.
To se jim do půle podařilo a tak se do třetí části šlo za stavu 36:27.O osudu utkání rozhodla třetí část
hry.Tu domácí vyhrály rozdílem desíti bodů 19:9 a do poslední části šly s poklidným vedení o 19 bodů.
Poslední část utkání se odehrála ve vlnách.První část této pasáže hry patřila domácím ( první až šestá
minuta 13:4).Ve zbytku zápasu zase dominovaly hostující hráčky z Poděbrad aby domácím podobnou
šňůrou (11:2) toto vrátily.A tak se v poslední desetiminutovce oba týmy rozešly smírně.Nicméně si domácí
připsaly po průměrném výkonu šestou výhru v soutěži.

BC Benešov B - Basketbal Nymburk B 68 : 29
Čtvrtiny : 22:7,16:7,11:8,21:7
Trojky : 1/1
TH : 26/13 - 13/10
Fauly : 15/23

Body : Mazurová Mar. 24,Mazurová L. 14,Koníčková T.a Mazurová Mich. 7,Vosátková L. 4,Balatová E. a Mašková V. 3,
Mašková K. a Votrubová K. 2,Maršíčková K. a Landová J. 1

V posledním utkání před měsíční pauzou(důvod pauzy je odhlášení Lovosic a Litoměřic ze soutěže)
se na palubovce Benešovského klubu představila rezerva Nymburka.Tým Nymburka přijel do Benešova posílen
o tři hráčky z druholigového áčka a tak se očekávalo vyrovnané utkání.Od začátku však na palubovce vládlo jen jedno
družstvo a to domácí.Precizně hranou zónovou obranou hostující hráčky nepustily do vymezeného území a nutily je
mnohdy k těžkým střelám.A ty se soupeři nedařily.A domácí toho využívali k proměňování rachlých protiútoků.
Ve druhé čtvrtině byl obrázek téměř stejný,jen domácí nebyli již tak úspěšní v zakončování svých akcí.Zejména pak
přesilové situace řešily velmi zbrkle.I tak si do poločasu vybudovaly domácí hráčky náskok dvaceti čtyř bodů.Ve třetí
části hry si domácí hráčky vybraly oddechový čas co se týká útočné činnosti.V obraně to fungovalo stále stejně
dobře.A tak tato část byla co se týče vývoje skóre téměř vyrovnaná(11:8).Nicméně si domácí do poslední části nesly
luxusní vedení o dvacet sedm bodů.Poslední desetiminutovka byla zcela v rukou domácích a zlepšeným pohybem opět
dokázaly Benešovské hráčky překonat dvacetibodovou hranici.Hostům povolily jen sedm bodů a tak si na konci mohli
utkání mohli posedmé vítězně zakřičet.Zůstavájí tak jediným neporaženým celkem v soutěži.

Hodnocení trenéra J.Mazura : Bylo docela těžké se připravit na oba naše soupeře neboť jsme nevěděli s jakými
hráčkami se u nás představí.Sobotní utkání navíc začalo se spožděním a to není nikdy příjemné.Proti Poděbradům náš
výkon nebyl optimální.Bylo to celkově bez šťávy,chybělo tomu nasazení.Čili mne potěšilo pouze to,že jsme si udrželi
vítěznou šňůru.Jinak to bylo opravdu z naší strany velmi průměrné.V neděli jsem očekával po tom co jsem viděl zápis
soupeře že to bude velice vyrovnané.S holkama jsem si však řekli před utkáním co vše je potřeba zlepšit a vyplatilo se.
Zvláště naše zónová obrana dělala soupeři velké problémy. A také v útoku jsme byly agresivnější,běhavější a to se projevilo na využití rychlých protiútoků.Celkově vzato byly naše výkony jako den a noc.I když musím přiznat jedno že tým z Poděbrad nám prostě nesedí.To už bylo vlastně stejné i před dvěma sezónami v přeboru.Na druhou stranu mne těší,
že jsme jediným neporaženým týmem v soutěži.