přidáno: 17. 9. 2012 11:49, autor: Basket Benešov
BK Pečky - BC Benešov „B“ 50:57 (13:7,15:24,12:12,10:17)

Body: Mazurová L. 16, Mazurová Mar. 10, Remešová 9, Kotová 8, Mašková V. 8, Mašková K. 4, Landová 2.

TH: 23/15 - 10/6, Fauly: 14/21, Trojky: 7/1

O druhém zářijovém víkendu rozehrála svou soutěž i benešovská děvčata. A to rezerva žen. Představila se na palubovce v Pečkách. V první čtvrtině to bylo ze strany benešovských hráček velmi rozpačité, rozhárané. A tak nebylo divu, že si domácí vypracovali bodový odstup. I když benešovská děvčata dala první koš tak poté až do desáté minuty skórovali jen a jen domácí. Proto na konci prvního období byl stav 13:4. V prvních minutách druhé čtvrtiny byl obrázek totožný s první. A to až do páté minuty. Poté se již hostující hráčky do svého soupeře zakously a zrychlenou hrou začaly ukrajovat z náskoku domácích. To vše bylo podpořeno i zlepšenou obrannou činností. A tak v polovině utkání bylo vyrovnáno 28:28. V třetím hracím období se ani jedno z mužstev nedostalo do bodového vedení a bylo to koš za koš a tak do závěrečné desetiminutovky se šlo za nerozhodného stavu 40:40. Ovšem začátek této části patřil benešovským hráčkám a osmi bodovou šňůrou se domácím vzdálily. Klidnou a soustředěnou hrou si již tento rozdíl pohlídaly až do konce utkání.

Očima trenéra: Věděl jsem přesně, že je v našich silách soupeře porazit i na jeho palubovce. Ovšem taky jsem věděl, že první čtvrtka bude vypadat, jak vypadala. Čili nesehranost, nepřesné přihrávky a taky to nešlo střelecky. Podepsala se i nervozita. Od páté minuty druhé čtvrtky se holky zvedly a pomalu začaly brát taktovku do svých rukou. Velmi se zlepšily v obraně a v útoku se to blížilo tomu, jak jsme loni končili. V poslední čtvrtce si to holky pohlídaly a jsem rád za vybojovanou výhru. Ta je cennější než jasný zápas.

Autor: Mazur Jiří