Ženy opět vítězně

přidáno: 22. 1. 2013 14:32, autor: Basket Benešov
V tomto víkendu zajížděly benešovské hráčky na palubovky soupeřů a to do Loun a do Teplic.A v obou
utkáních si připsala vítězné čárky na své konto.

BK Louny - BC Benešov B 54 : 70
Čtvrtiny : 18:18,15:17,9:17,12:18 Trojky : 2/1 TH : 4/2 - 18/17 Fauly : 17/14
Body : Mazurová Mar. 22,Mašková V. 18,Mazurová L. 18,Landová J. 6,Mašková K. 4,Kotová P. 2

V sobotním podvečeru rozehrála rezerva benešovských žen své třinácté utkání v soutěži.Představily se na palubovce
BK Louny.Pátý celek tabulky kladl lídrovi velmi dlouho houževnatý odpor a bylo se tak na co koukat.V první čtvrtině se
na Lounské palubovce odvíjel naprosto vyrovnaný souboj.Domácí hráčky velkým důrazem v hostující zase rychlou a
chytrou hrou bavili docela zaplněnou halu.V této části se ani jeden z celků nedostal do výraznějšího vedení a bylo to
koš za koš.A tak bylo po prvních deseti minutách skóre vyrovnané 18:18.Ve druhé čtvrtině sice domácí hráčky daly
první koš ale potom již patřily další čtyři minuty hostům,kteří šňůrou 12:0 utekli na rozdíl deseti bodů.Ovšem pod
dojmem rychle nabytého vedení Benešačky polevily v soustředěnosti a domácí toho dokonale využily a do poločasu
se dostaly na rozdíl pouhých dvou bodů ( 33:35).Ve třetí části hry se již začala projevovat herní vyzrálost hostů a také
převaha ve fyzické připravenosti.Domácí hráčky ač se neustále snažily bojovat,tak pomalu ztrácely s lídrem krok.Do
konce této části narostl rozdíl ve skóre opět na deset bodů ( 42:52).V prvních čtyřech ninutách poslední části hostující
basketbalistky definitivně rozhodly o osudu utkání.Šňůrou 10:2 navýšily své vedení až na osmnáct bodů a utkání se již jen dohrávalo.A tak se na konci utkání z výhry již po třinácté radovaly hráčky Benešova.

Pohled trenéra J.Mazura: Věděli jsme že nás dnes nebude čekat lehké utkání a to se i potvrdilo.V první části se domácí proti naší hře prosazovali důrazemm a i kvalitním protiútokem.Ve druhé čtvrtce se zdálo že naší šňůrou odpor domácích zlomíme ale nestalo se tak.Domácí hráčky bojovaly na víc než sto procent a po zásluze to bylo v půli jen o dva body. V dalších dvou čtvrtkách se ovšem projevila naše herní převaha a hlavně fyzická připravenost.Nesmírně mě těší že jsme soupeři povolili pouhé čtyři trestné hody.Naopak nám se v této činnosti velmi dařilo když jsme za celé utkání neproměnili jen jeden trestný hod.Všechny holky do jedné chválím ale dnes bych chtěl vyzdvihnout výkon Verči Maškové,která se konečně probudila i střelecky a věřím že jí to vydrží.

BK Teplice - BC Benešov B 28 : 65
Čtvrtiny : 7:15,5:16,8:23,8:11 Trojky : 0/1 TH : 13/7 - 18/10 Fauly : 19/17
Body : Mazurová L. 17,Mašková V. 14,Kotová P. 12,Balatová E. 7,Maršíčková K. 6,Dlasková T. 4,Mašková K. 3,Votrubová K. 2

V nedělním dopoledni se představily Benešačky v dalekých Teplicích.Byl to souboj prvního s předposledním.
Od první minuty si taktovku do rukou vzaly hostující hráčky a domácím nedali sebemenší šanci pomýšlet na úspěch.Již
v šesté minutě svítil na tabuli v Teplické hale stav 0:12 a basketbalistky Benešova vývoj utkání kontrolovaly.Po prostřídání
se sice hra opticky vyrovnala ale celkově stále vládly hosté.I druhá čtvrtina probíhala ve stejném duchu a tak si benešačky připisovaly na své konto další body.V této části povolily domácím jen pět bodů oproti svým šestnácti a tak v půli vedly 12:31.

Ve třetí části se definitivně rozhodlo o tom,že domácí Teplické basketbalistky lídra neohrozí.Tato část hry jednoznačně vyzněla pro hostující hráčky ( 8:23).Poslední desetiminutovka se jen dohrávala z povinnosti utkání dohrát a tak vyzněla co do skóre nejvyrovnaněji ( 8:11).A i proto se již celkově po čtrnácté radovaly Benešovské hráčky.

Pohled trenéra J.Mazura: Do Teplic jsme odjeli v pozměněné sestavě.Ale i tak to pro nás podle všech předpokladů mělo a také bylo tréninkové utkání.Trošku jej ovlivnilozranění nejlepší domácí hráčky ale i tak holky od začátku hře vládly a v poklidu si utkání pohlídali.Jsem rád,že holky to zvládly i střelecky a měli jsme v celku vyrovnané střelce.Mým přáním je abychom i za 14 dní předvedli takovou hru jako o tomto víkendu.

Autor: Jiří Mazur