Ženy se poprvé v sezóně strachovaly o výhru.

přidáno: 10. 12. 2012 5:49, autor: Basket Benešov
Na závěr první poloviny krajského přeboru se benešovská rezerva žen představila na palubovkách soupeřů a to v Dobřichovicích a ve Slaném.

Sokol Dobřichovice - BC Benešov B 50 : 68

Čtvrtiny : 12:17,17:21,6:14,15:16 Trojky : 2/0 TH : 16/7 - 15/8 Fauly : 18/22

Body : Mazurová Mar. 24,Mazurová L. 14,Remešová K. 8,Votrubová K. 6,Mašková Ver. a Kotová P. po 5,Koníčková T. 4,
Balatová E. 2

V sobotním podvečeru se na palubovce Dobřichovické sokolovny utkala domácí děvčata s vedoucím celkem soutěže z Benešova. Ten dorazil pouze s osmi hráčkami, ale s odhodláním si udržet neporazitelnost.Vstup do utkání měla lepší domácí děvčata a ujaly se vedení 5:0.Poté pěti body kontrovaly hráčky Benešova a bylo srovnáno.Ve čtvrté minutě se domácí dostaly naposledy do vedení (7:5).Po koši Katky Votrubové hosté vyrovnali a poté šňůrou 8:0 domácím odskočili.A vedení již ze svých rukou nepustili.Do konce první části si vybudovaly vedení o pět bodů 17:12.I do druhé části měly lepší vstup domácí a stáhly vedení hostů na jeden bod 16:17.Následovala však minišňůra hostů 6:0 a od té chvíle se již náskok hostů jen zvyšoval.V polovině zápasu tak byl stav 38:29.Ve třetí čtvrtině povolily hostující hráčky domácím pouhých šest bodů a rozhodly tak o svém již desátém vítězném utkání v soutěži.Po třech čtvrtinách vedly nad domácím Sokolem rozdílem sedmnácti bodů 52:35.Poslední část se již jen dohrávala a i tu si benešačky nenechaly vzít a vyhrály ji sice jen rozdílem jednoho bodu ale v konečném součtu svého soupeře pokořily 68:50.

Očima trenéra J.Mazura: K utkání jsme odcestovali pouze s osmi hráčkami a to ještě Kája Remešová měla v nohách utkání s dorostenkami.Holky se s tím však popasovaly velmi dobře a dobrou hrou ve všech činnostech vlastně mimo prvních dvou minut kontrolovaly celé utkání.Všechny chválím za velmi dobrou obranu,která dělala domácím velké problémy a opět jsme se udrželi na padesáti bodech.Velmi dobré utkání opět odehrála Katka Votrubová.A také Kája Remešová která měla v nohou již utkání s dorostenkami kde patřila k nejlepším.Věřím,že stejný výkon předvedeme i zítra ve Slaném a zakončíme první polovinu vítězně.

BC Slaný - BC Benešov B 54 : 56

Čtvrtiny : 5:20,24:14,10:12,15:10 Trojky : 1/0 TH : 23/16 - 21/14 Fauly : 21/19

Body : Mazurová Mar. 22,Mazurová L. 12,Mašková Ver. 8,Kotová P. 6,Mašková K. 5,Balatová E. 2,Koníčková T. 1

Poslední utkání první poloviny krajského přeboru sehrála benešovská rezerva na palubovce Slaného.K tomuto utkání z
různých důvodů odcestovalo pouze sedm statečných a ty vesměs měly v nohou utkání v Dobřichovicích.V první čtvrtině
však žádná únava na hostech znát nebyla a na hřišti jasně dominovali.Výborná zónová obrana přiváděla domácí
basketbalistky do úzkých.Benešačky naopak jednoduchou a nápaditou hrou úspěšně zakončovali své útočné výpady.
A tak nebylo divu,že na konci první části byl stav 20:5.Hned na začátku druhé čtvrtiny hosté stříleli trestné hody.
Ani jeden však neproměnili a jako by to předznamenalo začátek konečného dramatu.Hostům odešla střelba a domácí se
naopak několika šťastnými body dostávali zpět do utkání.A také to bylo ovlivněno tím,že Benešačky ubraly na tempu a
povolili v obraně.A tak jak se po první části zdálo,že půjde vše podle not hostů tak na konci druhé to již tak jasné nebylo.
Slánské basketbalistky se do utkání vrátily a v půli byl stav 34:29.Ve třetí části zahájily domácí úspěšným tříbodovým
pokusem a rázem to bylo o pouhé dva body(34:32).Od té chvíle to byl boj o každý míč.Na konci čtvrtiny byly přece jen
šťastnější hosté a do poslední části šly s vedením o sedm bodů 46:39.Ovšem prvních sedm minut poslední části zcela
ovládla domácí děvčata.Hostům v tomto období povolila jen dva body a sama dvanácti body překlopila vedení na svou
stranu 51:48.Po oddechovém čase hostů se rozjela napínavá koncovka a tu lépe zvládla Benešovská děvčata.Tuto
tříminutovku zvládly hlavně velmi dobře takticky a nakonec si tak udržely jako jediné v soutěži neporazitelnost.

Očima trenéra J.Mazura : Dnes nás bylo ještě méně než včera.Ale to se nevymlouváme.Prostě to může potkat káždý tým a teď jsme to byli my.Ovšem vstup do zápasu a celá první čtvrtka byla z naší strany vynikající.Tam nebylo holkám co
vytknout.Od druhé části však domácí znatelně přidali.I díky tomu,že holky si vybraly dlouhý oddechový čas. V této čtvrtině jsme hlavně neuhlídali domácí Bosákovou a ta bodově vrátila domácí zpět do utkání.Od třetí čtvrtky to byl boj kdo z koho.Na holkách se již začala projevovat únava ze včerejška a tak domácí kousali čím dál tím víc.Náš zmar dospěl
k vrcholu v sedmé minutě čtvrté čtvrtky kdy šly domácí přes nás.Ovšem po oddechovém čase holky ukázaly charakter
a utkání nezabalily.Dodržely vše co jsme si řekli a nakonec podle mne zaslouženě vyhrály.Rád bych jim za první polovinu
soutěže poděkoval a věřím že takto budeme pokračovat i po Novém roce.

Autor: Jiří Mazur