Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Holky z U11 vezou z Národního finále bronz

02.05.2022 | Michal Holeš

Sen se stal skutečností…

V Národním Finále (Mistrovství ČR) dívek U11G se povedl po 25 letech další obrovský úspěch pro benešovský mládežnický basketbal. Tehdy vybojovali chlapci z kategorie U12 první místo na MČR v Krnově.

Benešovští trenéři neměli žádné velké ambice, na turnaj se dle svých slov jeli "oťukat", sbírat zkušenosti a cíl byl postup ze skupiny.
V té byly jako soupeřky pro modrožluté vylosovány děvčata ze slovutného USK Praha a jediný zástupce jihočeské basketbalové líhně, BK Strakonice, které hrají chlapeckou soutěž.

V prvním zápase potkal benešovské hráčky slavný soupeř z Prahy, USK. Hráčky Benešova však hned od prvních minut ukazovaly, že nepřijely dělat komparz. Svou rychlostí a důrazem překvapily papírově slavnějšího a lepšího soupeře a po zcela zaslouženém utkání zapsaly první výhru poměrem 48:33.
BC Benešov - USK Praha 48:33

V dalším utkání skupiny se Benešov utkal se Strakonocemi. Po skvělém prvním utkání se trenéři báli povolení nebo menšího nasazení. No, dívky rozprášily obavy lodivodů hned na začátku utkání a pohodlně jihočeské sokyně porazily 78:17 a postoupily z prvního místa ze skupiny.
BC Benešov - BK Strakonice 78:17

Komentář trenéra Romana Beneše
Svou rychlostí a skvělým nasazením jsme urvali cennou výhru proti slavnému basketbalovému klubu USK Praha. Stejným nasazením jsme zcela ovládli i druhé utkání proti Strakonicím a zaslouženě brali první místo ve skupině. Odměnou pro holky byla regenerace v místním Aquaparku, kde jsme byli zároveň i ubytovaní. Nás trenéry zase hřál fakt, že se někteří trenéři a trenérky jiných slavnějších klubů "podivovali", že jsou naše děvčata tak rychlá.

Ve čtvrtfinále čekal benešovské basketbalistky známý soupeř BŠ Tygři Praha. V generálce na Národní finále podlehly modrožluté basketbalistky soupeři z Prahy jen těsně. Proto byly predikce postupu z čtvrtfinále velmi vyrovnané.
A jak se předpovídalo, tak i bylo. Děvčata obou týmů bojovala opravdu s plnou vervou a první čtvrtina skončila jen o bod v neprospěch benešovského družstva. To doplácelo zejména na nepřesnou střelbu.
V druhé půlce Tygřice ještě více odskočily benešovským hráčkám a s nadějemi na semifinále to v tu chvíli nevypadalo dobře

První pětka, ale vlastně celý tým začal šlapat, hrát kompaktně a ve třetí čtvrtině skóre otočil a ve čtvrté již udržel. K obratu zavelela především Amélie Slánská, která proti pražskému klubu posbírala 19 bodů, z toho 15 právě ve třetí čtvrtině utkání. Hráčky, realizační tým, ale i rodiče a fanoušci benešovského basketbalu mohli slavit skvělý úspěch, kdy se modrožlutý klub dostal mezi nejlepší čtyři týmy ve své kategorii v republice.
BC Benešov - BŠ Tygři Praha 46:41

Komentář trenéra Romana Beneše
V souboji o postup do semifinále nás čekal přesun do druhé menší haly Křešice a odveta proti týmu Tygřic Praha s kterými jsme předchozí zápas v nadregionálním turnaji v Benešově prohráli jen těsně. Jejich velmi tvrdá obrana nám činila problémy a ubírala sil, ale zároveň přidávala na zkušenostech, pro které jsme na turnaj přijeli. Naše dívky hrály kreativně a týmově, zatímco soupeř využíval pouze jediné nejlepší hráčky, která se snažila skórovat a prakticky téměř nenahrávala a všechny body Tygřic v druhé a poslední čtvrtině dala pouze ona. Skvěle jí však bránila naše Eliška Dolejší, dokud nedošlo k jejímu nešťastnému zranění kolene. V tu chvíli šel samozřejmě výsledek stranou, nicméně střídající hráčky nechtěly soupeřkám dát nic zadarmo a skvělou obranou a přidáním pár bodů jsme slavili postup mezi čtyři nejlepší týmy v ČR, úžasné! V tu chvíli nám začalo pomalu docházet, co se nám vlastně povedlo.

V semifinále čekal modrožluté favorit celé soutěže a pozdější vítěz Sokol Hradec Králové. Hráčky Hradce nastoupily do utkání velmi tvrdě a velmi aktivně, nikoho nenechaly na pochybách, že jsou to právě ony, které jsi jdou pro jednu z finálových medailí. Statečné basketbalistky Benešova sice neschytaly stobodový příděl jako ostatní družstva, ale na vítězství to nestačilo a soupeřkám podlehly 72:16.
BC Benešov - Sokol Hradec Králové 16:72

Komentář trenéra Romana Beneše
Do semifinálového utkání, které se konalo ve stejný den jako čtvrtfinálové, jsme se snažili rozložit síly, jenže nástup hradeckých byl tak tvrdý a metr rozhodčích spíše volný, že nás to opravdu dost bolelo. Se zatnutými zuby jsme však zápas museli odehrát a holky v konci zápasu dokonce našly recept na soupeřovu hru a přidaly i pár bodíků. Kromě finalistů jsme dokázali proti Hradci mít nejlepší skóre a vyvarovali jsme se podobným výsledkovým rozdílům, jako některé týmy ve skupině (142:3 a 154:6), takže jsme opět museli holky jen pochválit za skvělý výkon.

V neděli čekal benešovské hráčky boj o bronzové medaile s týmem BK Blansko. Cíl byl jasný, získat placku a maximálně si užít poslední zápas. Děvčatům se to povedlo náramně. Od začátku dominantně vládly utkání. Po třetí čtvrtině vedly dokonce o dvacet bodů, ale soupeř z Blanska nic nezabalil a začal utkání dramatizovat. Ze všech sil uhájený závěr, vítězství 38:33 a mocná oslava.
BC Benešov - BK Blansko 38:33

Komentář trenéra Romana Beneše
...závěr jsme však uhájili a konečné třetí místo byla naše pověstná třešnička na dortu. Po výbuchu emocí a oslavě s rodiči jsme ještě oslavili klasickým vítězným kolečkem i se soupeřkami z Blanska. Po letech Covidu a omezení trénování, s intenzitou tréninků, aby to děti ještě bavilo, je třetí místo v ČR obrovským úspěchem a motivací pro všechny do dalších let. Holky předvedly obrovské basketbalové srdíčko a týmového ducha a společně s rodiči jsme si všichni celý turnaj báječně užili, což byl náš hlavní cíl, který se podařilo splnit vrchovatě.
Poděkování patří samozřejmě děvčatům, rodičům, známým, vedení našeho klubu, také pořadatelům za perfektně a profi zorganizovaný turnaj, rozhodčím.
A pro nás trenéry je to krásný odrazový můstek do dalších zápasů a tréninků. (Roman Beneš, Tomáš Urban, Adam Slánský, Richard Chobotský).

 
Aktuální články
Sunny Cup Martin 2022

Již devatenácti ročníků z celkem devětadvaceti se účastní výběry BC Benešov streetballového turnaje v Martině, který nese název Sunny...

 
Hodně to pro mě znamená, říká Monča Fučíková

Odchovankyně benešovského basketbalu Monča Fučíková před pár týdny přivezla další medaili a skvělé umístění z reprezentační akce....

 
Olympiáda dětí a mládeže měla modrožlutou stopu

Olympiáda dětí a mládeže konaná od 27. 6. do 30. 6 v Olomouci měla i benešovskou basketbalovou stopu. Ve výběru Středočeského kraje se v...

 
Brandýský turnaj byl pro děvčata poslední v sezóně
 
Úspěšná kvalifikace znamená účast kadetek U17 v lize i příští sezonu
 
Dívky z U12 na domácím turnaji stříbrné
 
Poslední turnaj pro holky U10
 
Dívky U17 si ligu musí vybojovat v 2. kole
 
Benešovské dívky kategorie U12 se těší na turnaj v Bystřici
 
Dívky z U11 řádily i na Nadregionálním turnaji v Brně
 
Zápasy
Muži "A" | Neděle 06.02.2022
18. kolo
Benešov - Sokol Písek B
 
Muži "A" | Sobota 19.02.2022
19. kolo
Benešov - Jiskra Domažlice
 
Muži "A" | Neděle 20.02.2022
20. kolo
Benešov - BK Klatovy
 
Muži "A" | Pondělí 07.03.2022, 18:30
15. kolo
USK Ústí nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 12.03.2022
ŠSK Příbram - BC Benešov "A"
71:85 ()
 
Muži "A" | Neděle 13.03.2022
22. kolo
SKB Rokycany - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS