Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dívky z U12 na domácím turnaji stříbrné

02.06.2022 | Michal Holeš

Minulý víkend se ve skoro domácí hale v Bystřici konal turnaj dívek kategorie U12. Po skvělých výkonech naše dívky obsadily skvělé druhé místo.

Komentář k turnaji poskytl trenér týmu Tomáš Urban.

Dne 28 – 29. 5. se uskutečnil turnaj pořádaný naším klubem, pod záštitou města Bystřice, odkud pochází velká část našeho týmu. Turnaj jsme pojali jako přípravu na příští sezonu, hráli jsme na vysoké koše, pro mnohé z našich mladších hráček to byl velký skok dopředu.

Na turnaj dorazilo dalších pět kvalitních soupeřů. V naší skupině jsme se v sobotu v prvním zápase střetli s týmem SK Radotín, složeného z holek i kluků. Zvítězili jsme velkým bodovým rozdílem, zejména proto, že radotínští neměli tolik zápasových zkušeností jako my.

Ten pravý zápřah ale teprve přišel. V odpoledním zápase nás čekaly hráčky Litoměřic, které už k nám zavítaly na přátelské zápasy o Vánocích a nutno říct, že nás zaslouženě porazily.
Do zápasu jsme šli s mírným respektem, který se projevil na počátečním skóre. Soupeřky nad námi nevyčnívaly taktickou hrou, ale skvělými průniky čtyř nejlepších hráček, které nám nasázely většinu košů.
Zápas byl velmi fyzicky náročný, přesto se nám podařilo smazat bodové manko, které ve čtvrté čtvrtině kleslo až na tři body s tím, že naše holky byly stále při chuti.
Už už se blížilo vyrovnání, když nastala několika minutová pasáž bez vstřeleného koše na obou stranách. Ke konci zápasu soupeřky projevily svou sílu a pár lehkými koši nám opět odskočily na konečný rozdíl šesti bodů.

Po večeři jsme pro všechny holky a kluky uspořádali soutěže ve střelbě, driblinku a přátelskou hru 3 na 3. Nešlo o výsledek, ale o stmelení velikého kolektivu, které pokračovalo veselým dováděním na pokojích ve školních třídách na straně dětí a posezením a rozebráním veškerých témat na straně dospělých.

K nedělnímu semifinálovému utkání nám vývoj v sobotních zápasech přiřkl tým DBaK Plzeň, se kterým jsme také sehráli více vyrovnaných utkání a těšili jsme se na možnost poprat se o finále. Zápas probíhal v podobném zápalu jako ten proti Litoměřicím.
Obranná činnost se nám dařila a přibývalo situací, kdy byly soupeřky zastaveny čtyřiadvaceti vteřinovým limitem pro střelbu. Útočná hra nám dělala problémy, snahy o rychlý protiútok, i když rychle založený, končily chybnými přihrávkami a opětovnými protiútoky plzeňských.
Přesto se nám dařilo být herně stále lehce vepředu. Konec zápasu patřil nám, nepřipustili jsme snahu o obrat, zvítězili jsme a postoupili do finále.

Ve finále nás opět čekali nažhavené hráčky <b>Litoměřic</b>, které na rozdíl od nás, postoupily do finále přes tým Brandýsa o poznání lehčeji.
Do zápasu o zlato jsme sbírali síly, bylo vidět, že dosavadní program byl velmi náročný. Hřálo nás vědomí, že jsme jako jediný tým na turnaji dokázali s holkami ze severu hrát vyrovnaně a proměňovat koše, což se žádnému týmu na turnaji moc nedařilo.

Odpoledne turnaj navštívila naše benešovská nejlepší hráčka hrající ŽBL Eliška Hálová a pomohla trenérům před zápasem holky nejen zaujmout, ale i nažhavit na poslední zápas.
Začali jsme otočenou sestavou v naději, že rozmělníme útočnou sílu litoměřických nájezdů. Zároveň jsme chtěli vylepšit útok náš a dávat lehké koše.
Žlutočerné holky ale byly proti a šly si dál sebevědomě za svým cílem. Našim holkám se postupně podařilo skvělou obranou zastavit nejlepší hráčky, ale za cenu maximálního vypětí sil všech hráček v poli.

Litoměřické hráčky, na rozdíl od předcházejícího duelu, dokázaly přenést hru i na ostatní spoluhráčky a rozdělit tak bodový příděl do širšího kádru. V hlasité atmosféře, kterou tvořili fanoušci obou týmů, a sice povzbudivým, leč přísným vedením trenérů, naše holky makaly ze všech sil, na přiblížení k bodům soupeřek to však nestačilo.
Přepadla nás únava – fyzická i psychická, která se částečně vylepšila obdržením stříbrných medailí na krk hráček a realizačního týmu.

Velká pochvala patří holkám za předvedený výkon. Pochvala patří také všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje – pořadatelům, rozhodčím, zapisovačům u stolku, rodičům ve zbrani u občerstvení, i fandícím na tribuně. Speciální dík také patří Elišce Hálové. Těšíme se, že někdy v budoucnu opět přijde našim děvčatům dát pár rad a povzbudit je.

My si odpočineme si a ještě potrénujeme na opravdu poslední klubové vyvrcholení, ještě kvalitněji obsazený turnaj v Brandýse. Věřím, že i tam předvedeme skvělý výkon, jakým se prezentujeme po celou sezónu. A pak už ten zasloužený letní odpočinek.

Veškeré další informace a výsledky naleznete na stránkách zde.

Fot

 
Aktuální články
Zápasy
Muži "A" | Neděle 06.02.2022
18. kolo
Benešov - Sokol Písek B
 
Muži "A" | Sobota 19.02.2022
19. kolo
Benešov - Jiskra Domažlice
 
Muži "A" | Neděle 20.02.2022
20. kolo
Benešov - BK Klatovy
 
Muži "A" | Pondělí 07.03.2022, 18:30
15. kolo
USK Ústí nad Labem - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 12.03.2022
ŠSK Příbram - BC Benešov "A"
71:85 ()
 
Muži "A" | Neděle 13.03.2022
22. kolo
SKB Rokycany - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS