Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hodně to pro mě znamená, říká Monča Fučíková

30.07.2022 | Michal Holeš

Odchovankyně benešovského basketbalu Monča Fučíková před pár týdny přivezla další medaili a skvělé umístění z reprezentační akce. Přitom před rokem na tento turnaj ani nepomyslela a vážně přemýšlela kudy se s basketbalem ubírat dál.

Mončo, vicemistryně Evropy, jak to zní?
Zní to skvěle, ale mistryně Evropy by znělo ještě o něco lépe. Ale i tak je to obrovský úspěch a moc si ho cením.

Jak sis užila turnaj a jak na něj budeš vzpomínat?
Užila jsem si ho moc, a to nejen na hřišti, ale i mimo něj. S holkami jsme měly skvělou partu, což se pak projevovalo i ve hře a myslím, že hlavně díky tomu jsme to dotáhly tak daleko. Na turnaj tedy vzpomínám jen v dobrém a jen tak na něj nezapomenu.

Je to tvůj asi největší úspěch v reprezentační kariéře? Řadíš ho na první místo i v tvé celkové dosavadní kariéře, tedy i klubové?
Z mistrovství Evropy jsem si už jednu stříbrnou medaili přivezla, a to z kategorie do 16 let, takže nemohu s lehkou hlavou říci, že se jedná o největší úspěch v mé dosavadní kariéře. Nicméně si asi této medaile cením o trochu více, jelikož jsem se v minulé sezóně potýkala se zraněním. To, zda se vůbec stihnu uzdravit do ME, pro mě byl jeden velký otazník. Kromě toho v tom svou roli hraje také fakt, že reprezentace do 20 let získala medaili naposledy v roce 2004.

Dlouho jsi bojovala se zraněním kolene. Jak to bylo psychicky náročné ustát a nevědět, zda-li vrcholné akce stihneš?
Zhruba před rokem a půl se mi přihodilo zranění kolene. Měla jsem přetržený přední křížový vaz, natržené postranní vazy a poškozený meniskus, což znamenalo, že operace mě neminou. Byla jsem z toho dost špatná, jelikož ten rok se konalo MS do 19 let a já jsem věděla, že o něj přijdu. Nejvíce psychicky náročná byla rekonvalescence, která trvala více než 10 měsíců. Na ME v následujícím roce jsem v tu dobu ani nepomyslela. Přemýšlela jsem, jestli ještě chci hrát basket na takhle vysoké úrovni, protože dostat se zpět bylo těžké. V tu dobu mi hodně pomohla moje rodina, která mě neustále podporovala. To, že jsem se do ME stihla uzdravit a dostat se do týmu, pro mě hodně znamená.

Jak se ti zranění vlastně stalo?
Zranění jsem si přivodila na tréninku, když jsme hráli 1 na 1. Vyskočila jsem a při dopadu mi podklouzla bota a já si nohu přisedla.

Přestoupila jsi do klubu Levharti Chomutov. Co tě k tomu vedlo a jak se přestup zrodil?
Chtěla jsem zkusit něco nového, posunout se zase o kus dál a získat nové zkušenosti. Chomutov má spoustu zkušených hraček, od kterých se mohu učit a to, že o mě projevili zájem, byla příležitost, kterou jsem nemohla jen tak zahodit.

Jaké máš cíle v novém klubu?
Ráda bych si zahrála Evropskou soutěž a porovnala síly nejen s hráčkami tady u nás. A určitě bych chtěla zabojovat o medaile v ŽBL a v Českém poháru.

A jak budeš vzpomínat na svůj bývalý klub Slovanku?
Na Slovanku budu vzpomínat určitě v dobrém. Trenéři, kteří do mně vložili svoji důvěru, mi pomohli získat cenné herní zkušenosti a posunuli mě dál. Hodně mě toho naučili. S holkami jsme tvořily skvělou partu, díky které jsme v mládežnických kategoriích získaly nejeden cenný kov, takže odchod nebyl vůbec jednoduchý.

Předpokládám, že ženám v Benešově již kvůli dojezdové vzdálenosti pomáhat nebudeš?
Zatím nedokážu říct jestli ano či ne. Každopádně bude-li to jen trochu možné, pomůžu moc ráda.

Sleduješ stále holky? Jste v kontaktu?
V kontaktu jsme s holkami více méně pořád. Pokud se nevidíme zrovna v hale, potkáme se na ,,pivku” nebo vyrazíme na společný výlet. Snažíme se vídat jak jen nejvíc to jde.

Aktuálně patříš mezi pýchu benešovského basketbalu. Co bys vzkázala mladé generaci hráček a hráčů, kteří s basketbalem začínají?
Hrajte tak, ať vás to baví. Je skvělé být úspěšný, ale hlavně vám to musí přinášet radost. Studujte, poněvadž nikdy nevíte, co se může stát a starejte se o svoje tělo, protože zdraví máme jen jedno.

 
Aktuální články
O víkendu odstartovala liga juniorek U19

Po čtyřech sezónách se do Benešova vrátila celostátní liga juniorek U19, kterou naše hráčky vybojovaly v květnové kvalifikaci. Na...

 
Starší žáci U15 mají na úvod sezony vysokou výhru nad Příbramí

Svůj první zápas v této sezóně mají za sebou i žáci U15. V neděli 24.9. nastoupili na domácí palubovce proti týmu Příbrami. 

 
Nejmladší minižáci U11 na domácí palubovce váleli!

V sobotu 23.9. nastoupili kluci kategorie U11 ke svým prvním soutěžním zápasům nové sezóny. Několik zkušených hráčů, kteří už mají...

 
Nově složený tým starších minižákyň U13 vstoupil do sezony dvěma výhrami
 
Starší minižáci U13 zahájili sezonu proti Českému Brodu
 
Starší žákyně U15 v prvních zápasech zabodovaly!
 
Ligovou premiéru měli mladší žáci U14 na Vysočině
 
Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz
 
Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance
 
Muži A zahájili sezónu na západě Čech
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS