Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Slaneček měl tentokrát pro naše mladší minižákyně U12 sladkou příchuť

09.01.2023 | Roman Beneš

Po delší pauze se opět vrátily mladší minižáikyně na domácí palubovku ZŠ Dukelská. V prvním dvojzápase nového roku nás čekal dobře známý a přijatelný soupeř ze Slaného, s kterým jsme měli tuto sezonu přesvědčivou bilanci 4 výher a 0 proher, vč. vítězných zápasů kvalifikace o NF. Šli jsme tedy do utkání s cílem vyzkoušet si nově zařazené věci z tréninku a dohnat zápasový deficit, který kromě vánočních prázdnin byl u mnoha dívek prodloužen i respiračním onemocněním a následnou rekonvalescencí.

Na začátku prvních osminek prvního utkání byla pauza znát a dívkám tzv. padal míč z rukou, ale pak se naše mašina rozjela naplno a především v obraně jsme udrželi soupeře na pouhých 11ti bodech (ve třetí čtvrtině jsme nedovolili soupeři ani jednou skórovat!). Střelecky se v novém roce podařilo zaznamenat své první body téměř všem našim hráčkám, ale nejvíce bodů zaznamenala Eliška Dolejší (17b).

BC Benešov – Slaný 86:11 (18:4, 27:1, 25:0, 16:6)
Dolejší 17, Mrvová 12, Zemanová 10, Křupková, Zdražilová 8, Lazárková, Slánská, Zatloukalová 6, Nováková, Výborná 4, Jurková 3, Benešová 2, Kinclová, Maňasová, Skřivanová

V druhém zápase motivace jako obvykle lehce poklesla a především začátek utkání nám utekl. Věnovali jsme soupeři náskok 2:6 a musel následovat time out. Poté se hra zlepšila, nicméně zj. skvělou hrou dvou nejlepších hráček soupeře se stal zápas vyrovnaným a čtvrtina končila stavem 26:20 v náš prospěch. Do prvních 2 čtvrtin jsme postavili 2 vyrovnané „pětky“, kdežto soupeř podle možných pravidel nasadil to nejlepší co mohl. Přesto náš náskok narůstal na poločasových 46:32.
Do třetí čtvrtky tentokrát nasadil Benešov to nejlepší a odměnou byla zrychlená hra, mnoho pohledných rychlých protiútoků plných krásných přihrávek a úctyhodných 39 bodů za čtvrtinu! V posledním dějství dostaly šanci všichni ostatní s nižším zápasovým vytížením v těžkých zápasech, které vycítily šanci pokořit magickou 100 bodovou hranici. Soustředili jsme se v tu chvíli už zj. na útok a holky hnané i fanoušky na tribuně se rvaly jako lvice o každý míč. Přestože pokusů na zakončení si v závěru vypracovaly mnoho, tak 100 bodů se nakonec nepodařilo překonat, ale boj to byl opravdu parádní, který se musel líbit každému v hale. V poslední čtvrtce skorovaly na naší straně Eliška Rathouská a Danča Nováková, v zápase přidala skvělých 18 bodů a mnoho asistencí Vikča Výborná, 15b Lucka Mrvová, 13b Eliška Dolejší a dvojciferné skóre zaznamenaly také Lucka Lazárková s Vendy Zatloukalovou. Opět se prosadil téměř celý tým, což trenéry velmi těší, kdežto na soupeřově straně se střelecky prosadily pouze 4 hráčky.
Náš jeden z cílů, zařadit kreativní věci do utkání se úplně nepodařilo naplnit, ale několik náznaků jsme zaznamenali. Druhý cíl (dohnat zápasový deficit) se podařilo naplnit vrchovatě a obě utkání ukázala, že delší pauza na nás zanechala menší stopy než u soupeře a holky předvedly skvělý výkon, na který zcela jistě navážeme v dalších zápasech.
Drobnou kuriozitou bylo ještě předelegování jediného rozhodčího k jiným zápasům, tak musel náš trenér Adam Slánský odpískat oba zápasy a první dokonce zcela sám. I jemu patří poděkování za citlivé a přesné posuzování, i když se svým jménem mohl lehce nadržovat soupeři! :)))

BC Benešov – Slaný 97:58 (26:20, 20:12, 39:6, 12:20)
Výborná 18, Mrvová 15, Dolejší 13, Lazárková, Zatloukalová 10, Rathouská 9, Zdražilová 8, Nováková 6, Slánská 4, Benešová, Křupková 2, Jurková, Kinclová, Maňasová, Skřivanová

 
Aktuální články
Starší žáci U15 potvrdili roli favorita

V sobotu 2.12. odehráli naši žáci U15 letošní poslední utkání v Příbrami. 

 
O víkendu přijel starším minižákyním U13 jen jeden soupeř

Sobotní soupeř z Kolína se díky sněhové kalamitě, jako mnoho jiných týmů, na naší palubovku bohužel nedostavil a zůstali v koloně u...

 
Cesta starších minižáků U13 kvalifikací o MČR skončila hned v úvodu

O víkendu nastoupili starší minižáci k zápasům proti Nymburku v rámci kvalifikace o Mistrovství ČR (Národní finále). Věděli jsme,...

 
Juniorky U19 překonaly sněhovou kalamitu, soupeřky už nikoliv
 
Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec
 
Dívky U10 hrály turnaj Šmoulinky v Kolíně
 
Dvojičku s Borotínem odehrály kadetky U17
 
Áčko mužů si vyšláplo na vedoucí tým
 
Mladší žáci U14 měli výjezd do Východních Čech
 
Kadetky U17 dvakrát porazily Béčko Sparty
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 05.11.2023
9. kolo
BK Příbram - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 18.11.2023
10. kolo
BC Benešov - BK Pelhřimov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 19.11.2023
11. kolo
BC Benešov - BC Vysočina
 
2.LIGA skupina A | Sobota 09.12.2023
1. kolo
VS.
BC Benešov - Tigers České Budějovice
 
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
VS.
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
VS.
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS