Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nejmladší minižáci U11 odolali čarodějům z BC Wizards

17.01.2023 | Tomáš Filip

Nejmladší minižáky čekaly v sobotu 14.1. na domácí palubovce zápasy krajského přeboru s družstvem BC Wizards Újezd nad Lesy. S průběžně se zlepšujícím týmem soupeře jsme očekávaly vyrovnaná utkání, a to se více méně potvrdilo.

Začátek utkání jsme nezačali dobře a soupeř nás po zásluze trestal. Zaskočila nás bojovnost a pohyb, který Wizards od začátku předváděli. Postupně jsme se ale dostávali do zápasu i my a v druhé osmině zápasu jsme se dostali konečně do vedení. V útoku se nám dařilo kombinovat, ale úspěšnost střelby nebyla na úrovni co by jsme chtěli. Do druhé poloviny zápasu jsme nastupovali s vedením 27:14. Naše obrana fungovala dobře, kromě občasných chyb, na které si musíme dávat pozor, jsme drželi soupeře daleko od koše. A ačkoliv si soupeř dlouho udržoval naději na zvrat, zápas jsme nakonec dovedli do vítězného konce.

BC Benešov - BC Wizards Újezd nad Lesy  41:29 (10:6,27:14,34:19)

Do druhého zápasu nastoupili Wizards opět s velkou bojovností a chutí oplatit nám porážku. Začátek zápasu vypadal opět lépe pro soupeře a vstřelil první koš. Naše koncentrace nebyla úplně ideální a i když jsme strhli vedení na svojí stranu, nedokázali jsme udržet nasazení jako v prvním zápase a díky tomu byl náš náskok hubený. Po polovině zápasu jsme vedli 16:11. Do druhé části soupeř cítil šanci otočit zápas ve výhru a tak srdnatě bojoval o každý míč. Naše občasná nepozornost a nedůraz v bránění umožňovala postupné snižování náskoku, který jsme si vytvořili. Díky bojovnosti se na nás začali objevovat fauly, které se nám nedařilo potrestat. Na tom musíme zapracovat a pak věřím , že dokážeme držet krok i s těžkými soupeři. Druhý zápas jsme nakonec vyhráli 28:24. Tento zápas ukázal, že díky nesoustředěnosti si ze zápasu uděláme drama do poslední vteřiny a to se nám příště může vymstít. Kluci si samozřejmě zaslouží pochvalu, že dokázali udržet klid a dohráli zápas s chladnou hlavou.

BC Benešov - BC Wizards Újezd nad Lesy  28:24 (8:6,16:11,19:17)

 
Aktuální články
Starší žáci U15 potvrdili roli favorita

V sobotu 2.12. odehráli naši žáci U15 letošní poslední utkání v Příbrami. 

 
O víkendu přijel starším minižákyním U13 jen jeden soupeř

Sobotní soupeř z Kolína se díky sněhové kalamitě, jako mnoho jiných týmů, na naší palubovku bohužel nedostavil a zůstali v koloně u...

 
Cesta starších minižáků U13 kvalifikací o MČR skončila hned v úvodu

O víkendu nastoupili starší minižáci k zápasům proti Nymburku v rámci kvalifikace o Mistrovství ČR (Národní finále). Věděli jsme,...

 
Juniorky U19 překonaly sněhovou kalamitu, soupeřky už nikoliv
 
Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec
 
Dívky U10 hrály turnaj Šmoulinky v Kolíně
 
Dvojičku s Borotínem odehrály kadetky U17
 
Áčko mužů si vyšláplo na vedoucí tým
 
Mladší žáci U14 měli výjezd do Východních Čech
 
Kadetky U17 dvakrát porazily Béčko Sparty
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 05.11.2023
9. kolo
BK Příbram - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 18.11.2023
10. kolo
BC Benešov - BK Pelhřimov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 19.11.2023
11. kolo
BC Benešov - BC Vysočina
 
2.LIGA skupina A | Sobota 09.12.2023
1. kolo
VS.
BC Benešov - Tigers České Budějovice
 
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
VS.
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
VS.
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS