Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší minižáci U13 zakončili sezonu na Final Four v Brandýse

04.05.2023 | Michal

Poslední dubnovou sobotu odehráli starší minižáci U13 finálový turnaj SČ kraje, který se konal v Brandýse. Už vítězství ve čtvrtfinále nad vítězem druhé skupiny Mladou Boleslaví a postup mezi nejlepší 4 mužstva byly pro nás odměnou za těžkou sezónou, kdy jsme byli s nově tvořeným mužstvem přiřazeni do těžké skupiny k Brandýsu, Nymburku a Kolínu a prošli si tak řadou porážek a prvního vítězství se dočkali až v lednu nad Poděbrady, které nás zároveň posunulo právě do zmíněného čtvrtfinále. Současně nás tyto těžké soutěžní zápasy, i zápasy nadregionálních turnajů a přátelské turnaje doma a v Pelhřimově, posouvaly výkonnostně dále až do Final4.

Z turnaje se odhlásil jeden z favoritů Kolín, na jeho místo byl doplněn Mladou Boleslaví. V semifinále jsme narazili na mužstvo Nymburka, se kterým jsme v sezóně 4x prohráli, ale v soutěžních zápasech těsně o 3 resp. 8 bodů. Očekávali jsme tak vyrovnané utkání. Nám ale den před utkáním zhoršily vyhlídky dvě absence A.Nácovského a Š.Šulce, který se s prstem v dlaze měl přijet alespoň „podívat“.

Samotné utkání chtěl soupeř rozhodnout již v 1.čtvrtině, do které nasadil oba své klíčové hráče, což se naštěstí neukázalo jako dobrá varianta. Naši kluci výbornou obranou a nejlepším útočným výkonem v sezóně Šimona Klímy, dokázali udržet soupeře na 2 bodech. V následující čtvrtině jsme šli i chvilku do vedení, které jsme zase ztratili, v závěru poločasu neproměnili 4 trestné hody v řadě a do poločasu tak šli s 3-bodovou ztrátou. O poločasu jsme se v očekávání změn v soupeřových „pětkách“ domluvili, že se Š.Šulc převlékne a bude v případě potřeby i s hendikepem na závěr utkání k dispozici. Soupeř opravdu své nejlepší hráče rozdělil do zbývajících 2 čtvrtin. Ve 3.čtvrtině jsme se zase brzy dostali do vedení, aby nám zase soupeř 2 tříbodovými střelami a našimi neproměněnými šancemi z pod koše odskočil před závěrečnou čtvrtinou zpět na 3 body. Do závěrečné části jsme vstoupili jedním košem a na posledních 6 minut zasáhl do hry i Š.Šulc, od kterého jsme si slibovali, že svou rychlostí pomůže hlavně v obraně a snad i přes handicap také v útoku. Kluci na něj chvilku až moc začali spoléhat a soupeř nám utekl 2 min před koncem na 6 bodů, abychom se 2 koši zase dotáhli na dostřel. Necelou minutu před koncem jsme ale prohrávali o 4 body a nevypadalo to s námi dobře. 30 vteřin jsme korigovali na rozdíl 2 bodů, soupeř neproměnil 2 trestné hody a dal nám další šanci, kterou jsme ale 2 zkaženými výhozy z autu pod útočným košem nevyužili. V samotném závěru jsme ještě získali míč a nájezdem zkusili poslat zápas do prodloužení, což se nepovedlo a odražený míč doputoval na hranici tříbodové střely k volnému „Mikimu“, který to v poslední vteřině zvedl a míč k překvapení Nymburku a k našemu štěstí a radosti s klaksonem proletěl obroučkou. Stav otočen na 45:44 a postup do finále. Velká radost a velký zážitek z dramatické koncovky pro všechny z nás.
K zápasu a ke klukům jen samé pochvaly. Z naší strany, co do bojovnosti, obranné činnosti, týmového pojetí a basketbalové vyspělosti nejlepší zápas sezóny. Celkově mělo utkání oboustranně velkou kvalitu a i rozhodčí ho zvládli na výbornou.
 
BC Benešov – BA Nymburk  45:44 (10:12, 20:23, 32:35)
 
Finálový soupeřem nám byl domácí Brandýs, který v semifinále jasně porazil Mladou Boleslav. Samotný zápas byl v režii domácích, kteří celý zápas vyvíjeli na naše hráče tlak, čímž naše hra i pod celodenní únavou vypadla z konceptu. Kluci už se nedrželi svých postů a tím pádem celková souhra vázla a zápas byl více o individuálních činnostech než týmové hře. O poločase jsme se pokusili ještě naši hru oživit, kluci vylepšili obranu a i pár hezkých akcích se povedlo. Celkově jsme ale již jen zamezili většímu narůstání náskoku Brandýsa. Z našich hráčů bych vyzdvihl J.Fialu, který nejen úspěšně bránil nejlepšího hráče soupeře, ale i přispíval body.
 
BK Brandýs n.L. – BC Benešov  76:22 (23:4, 47:10, 66:14)

Celkové 2.místo v kraji (objektivně a sportovně v případě účasti Kolína 3.místo) je na konci sezóny krásné umístění a před všemi kluky a hlavně těmi co hrají svou první sezónu, což je polovina mužstva, klobouk nebo čepici dolů????. Všichni se hodně herně posunuli. Pro trenéry je měřítkem nějaký posun v sezóně, které každé mužstvo musí mít. A právě za tento posun vzhledem k posunu ostatních nejlepších mužstev kraje, které trénují nepoměrně více a hrají ještě více zápasů jinde (např. mužstvo Brandýsa hrálo i ligu žáků U14 a turnaje středoevropské ligy), jsem rád, protože ten rozdíl zůstává stejný nebo je i malinko menší jako na začátku sezóny, a to znamená, že jdeme min.stejně rychlými kroky, jako ti nejlepší. Pak už jen záleží, kdy se narazí do stropu????. Tak ať kluci pokračují a vydrží co nejdéle⛹️‍♂️????.

 
Aktuální články
O víkendu odstartovala liga juniorek U19

Po čtyřech sezónách se do Benešova vrátila celostátní liga juniorek U19, kterou naše hráčky vybojovaly v květnové kvalifikaci. Na...

 
Starší žáci U15 mají na úvod sezony vysokou výhru nad Příbramí

Svůj první zápas v této sezóně mají za sebou i žáci U15. V neděli 24.9. nastoupili na domácí palubovce proti týmu Příbrami. 

 
Nejmladší minižáci U11 na domácí palubovce váleli!

V sobotu 23.9. nastoupili kluci kategorie U11 ke svým prvním soutěžním zápasům nové sezóny. Několik zkušených hráčů, kteří už mají...

 
Nově složený tým starších minižákyň U13 vstoupil do sezony dvěma výhrami
 
Starší minižáci U13 zahájili sezonu proti Českému Brodu
 
Starší žákyně U15 v prvních zápasech zabodovaly!
 
Ligovou premiéru měli mladší žáci U14 na Vysočině
 
Mladší minižákyně U12 vybojovaly na turnaji Kra-Kož CUP bronz
 
Do žákovské ligy vstoupily mladší žákyně U14 proti pražské Slovance
 
Muži A zahájili sezónu na západě Čech
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 23.04.2023
2. kolo
Sokol Písek B - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 16.09.2023
2. kolo
BK Klatovy - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 17.09.2023
3. kolo
Jiskra Domažlice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 30.09.2023
4. kolo
VS.
BC Benešov - TJ Sokol Kbely
 
2.LIGA skupina A | Neděle 01.10.2023
5. kolo
VS.
BC Benešov - Sokol Vyšehrad
 
2.LIGA skupina A | Sobota 14.10.2023
6. kolo
VS.
BK Plzeň B - BC Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS