Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Máme ligu!", mohly si v neděli zakřičet juniorky U19

22.05.2023 | Jakub Malý / Ondra Zahradníček

Benešovská Dukla hostila o víkendu 20.-21.5. skupinu B kvalifikace o celostátní ligu juniorek. Zabojovat o právo na ligovou účast v příští sezoně chtěly týmy BC Kolín, BK Pelhřimov, TJ Slovan Varnsdorf a samozřejmě domácí BC Benešov.

Cesta za postupem začala našim juniorkám v sobotu dopoledne zápasem proti Kolínu. Naše hráčky vstoupily do zápasu precizní obranou, se kterou si hostující hráčky nevěděly rady, jeden obdržený bod za první čtvrtinu mluví za vše. Ve zbytku zápasu se nám vyhnuly větší krize, a tak jsme vstoupili do kvalifikace vítězstvím 53:35.

BC Benešov - BC Kolín 53:35 (14:1,26:8,41:18)

Naším odpoledním soupeřem byl TJ Slovan Varnsdorf. Pro nás neznámý tým ze severních Čech sbíral v kvalifikaci hlavně zkušenosti. V rychlém utkání se projevila širší rotace benešovských hráček, které si připsaly druhou výhru a čekaly, jak dopadne večerní utkání. V něm zvítězil BK Pelhřimov, a tak se mělo o přímém postupujícím rozhodnout ve vzájemném zápasu v neděli právě s Pelhřimovem, našim dobrým známým z posledních dvou ročníků celostátní ligy kadetek.

TJ Slovan Varnsdorf - BC Benešov 28:87 (5:21,9:43,18:69)

V neděli před polednem byla Dukla pořádně vyhřátá sluncem. Vysoká teplota spolu se solidně zaplněnou tribunou vytvořila elektrizující kulisu pro souboj o postup. 
Tempo zápasu bylo od začátku vysoké. Lépe začaly naše hráčky, ale ještě v první čtvrtině o úvodní náskok přišly a naopak dobře zakončující soupeřky šly do vedení. Po vyrovnané druhé čtvrtině jsme opět vystupňovaly tempo a ve třetí části dokázali stav otočit na +5 bodů pro nás. V úvodu čtvrté čtvrtiny ale obroučky na Dukle zapomněly, že jsou Benešačky hosté jen v zápise. Řada vykroucených střel způsobila, že se Pelhřimov znovu ujal vedení. Závěr zápasu nebyl pro slabé povahy. Koš za koš, šestka za šestku a oba týmy byly stále ve hře. Obrovským nasazením celého týmu a pevnými nervy při trestných hodech Adély Šváchové nakonec nejtěsnějším rozdílem zvítězil tým Benešova (70:69).

BK Pelhřimov - BC Benešov 69:70 (21:15,33:29,46:51)

Radost z přímého postupu je veliká a pochvalu zaslouží celý tým. Hodnocení nejlépe shrnul asistent trenéra Václav Jiráček: “Holky předvedly skvělý a hlavně neuvěřitelně týmový výkon. Daly do toho sílu, srdce, prostě všechno…”.

Zvládnout letošní těžkou kvalifikaci, kdy postupují jen tři týmy oproti obvyklým šesti, je senzační úspěch našich hráček, obzvlášť když postoupily hned v 1.kole jako vítěz skupiny B.
Ze druhé kvalifikační skupiny A postoupil přímo Sokol Hradec Králové. Ve 2.kole se o poslední místo střetnou za dva týdny Jičín s Pelhřimovem.

   

 
Aktuální články
Starší žáci U15 potvrdili roli favorita

V sobotu 2.12. odehráli naši žáci U15 letošní poslední utkání v Příbrami. 

 
O víkendu přijel starším minižákyním U13 jen jeden soupeř

Sobotní soupeř z Kolína se díky sněhové kalamitě, jako mnoho jiných týmů, na naší palubovku bohužel nedostavil a zůstali v koloně u...

 
Cesta starších minižáků U13 kvalifikací o MČR skončila hned v úvodu

O víkendu nastoupili starší minižáci k zápasům proti Nymburku v rámci kvalifikace o Mistrovství ČR (Národní finále). Věděli jsme,...

 
Juniorky U19 překonaly sněhovou kalamitu, soupeřky už nikoliv
 
Drama nejmladších minižáků U11 v Pelhřimově mělo šťastný konec
 
Dívky U10 hrály turnaj Šmoulinky v Kolíně
 
Dvojičku s Borotínem odehrály kadetky U17
 
Áčko mužů si vyšláplo na vedoucí tým
 
Mladší žáci U14 měli výjezd do Východních Čech
 
Kadetky U17 dvakrát porazily Béčko Sparty
 
Zápasy
2.LIGA skupina A | Neděle 05.11.2023
9. kolo
BK Příbram - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 18.11.2023
10. kolo
BC Benešov - BK Pelhřimov
 
2.LIGA skupina A | Neděle 19.11.2023
11. kolo
BC Benešov - BC Vysočina
 
2.LIGA skupina A | Sobota 09.12.2023
1. kolo
VS.
BC Benešov - Tigers České Budějovice
 
2.LIGA skupina A | Neděle 10.12.2023
12. kolo
VS.
Tigers České Budějovice - BC Benešov
 
2.LIGA skupina A | Sobota 06.01.2024
13. kolo
VS.
BC Benešov - Jiskra Domažlice
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS