Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vir nám postup naboural, ale nesebral

08.10.2020 | Michal Holeš

Druhý #timeout opanuje kapitánka ženského týmu Benešova, který loni postoupil do první ligy. Jak se postup rodil, jak probíhala příprava na novou, zvláštní sezónu i jak vypadaly první dva zápasy. O tom všem si můžete přečíst v podání Martiny Janouchové.

V letošním ročníku se po dlouhé době náš ženský tým dostal do první ligy žen. Měli jsme v loňské sezoně dobře našlápnuto, ale postup se nerodil vůbec lehce. I z důvodu Covidu.
Když na konci ročníku zasáhla všechny pandemie koronaviru, žily jsme ve značné nejistotě. Měli jsme slušně našlápnuto na postup, ale federace rozhodla, že se soutěže nedohrají a nebudou tedy ani postupy, ani pády.

To nás velmi zarazilo, zamrzelo a hlavně zklamalo, protože náš postup byl už víceméně jasný.
Přeci jen se na nás usmálo štěstí a po odstoupení jednoho družstva z první ligy ještě před play out, již nic nebránilo našemu postupu.

No jo, ale co příprava. Budeme nové, potřebujeme pořádně potrénovat. Příprava na novou sezónu začala téměř po půlroční pauze letním soustředěním. Bylo to náročné a pro mnohé z nás to byla zkouška vůle. Kdo nebojuje, tak nežije a my jsme vše zdárně zvládly.
Těšili jsme se na třídenní turnaj. Bum. Už zase. Covid zrušil turnaj a po podezření z nákazy v našem týmu jsme měli zase nucenou pauzu... ta se mohla protáhnout a mohla nám ohrozit i oficiální start ročníku.

Jo, nákaza se nepotvrdila, všichni negativní. Jdeme na to. Start v první lize, neděle 20. 9. 2020.
Do zápasu s KP Brno B jsme šly s dobrou náladou. Samozřejmě jsme byly i nervózní, bude naše příprava stačit? Sehrály jsme se dostatečně s novými tvářemi v týmu?
Zápas byl náročný, ale od začátku se nám velmi dařilo a vypadalo to, že vedení nám vydrží až do konce. Bohužel ve třetí čtvrtině došlo ke zranění Elišky Hálové a rázem nám zbyl jen jeden pivot. Druhý pivot dohrával celou druhou polovinu se čtyřmi fauly a tak na sebe neštěstí nenechalo dlouho čekat a soupeřky nás začaly pomalu přehrávat. I přes veškerou snahu se nám nakonec nepodařilo vedení udržet a první zápas jsme těsně prohráli.

Další zápas na Aritmě. V Praze. Dřeme do úmoru. Výsledek je jako na houpačce. Konec se nám nedaří a domácí hráčky vyrovnávají skóre. Jdeme do prodloužení, tam máme více sil a utkání rozhodujeme. Super! První výhra je doma. Jsme šťastné a vyčerpané.

Hřeje nás u srdce myšlenka, že do první ligy patříme. Teď to musíme potvrdit zase příště.

 
Aktuální články
Co mi basketbal dal

Čtvrtý díl série #Timeout obstaral dlouholetý hráč, kapitán a nyní i trenér Basket Clubu Benešov Roman Beneš. Zavzpomínal na své...

 
Eliška Hálová přináší pátý díl #basketzobyvaku

Pátou řadu basketbalové challenge #basketzobyvaku si pro vás připravila česká reprezentantka, hráčka našeho Benešova, ale i extraligové...

 
Takhle vám šla BCBchallenge #4

Nebylo to úplně jednoduché, Ondra si na nás připravil skvělá cvičení. Tak se podívejme, jak nám to šlo.

 
Další výzvu režíruje Ondra Proskovec
 
Výkony z výzvy #basketzobyvaku 3
 
BCB Challenge #basketzobyvaku 3
 
BCB Challenge #basketzobyvaku má za sebou druhý týden
 
Basket Club Benešov má svůj Youtube kanál
 
BCB Challenge #basketzobyvaku 1
 
#3 Timeout - Basketbal
 
Zápasy
Muži "A" | Sobota 19.09.2020
2. kolo
Benešov - BK Příbram
 
Muži "A" | Pondělí 28.09.2020
1. kolo
Sokol Kutná Hora - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 03.10.2020
4. kolo
Tigers České Budějovice - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 05.12.2020
13. kolo
VS.
SKB Rokycany - Benešov
 
Muži "A" | Neděle 06.12.2020
14. kolo
VS.
BK Příbram - Benešov
 
Muži "A" | Sobota 19.12.2020
1. kolo
VS.
Wolves Radotín - Benešov
 
 
BC Benešov & eSports.cz RSS